Manufacturer No:MGM240PA32VNN3
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Wireless bluetooth PCB module Secure Boot with Root of Trust and Secure Loader(RTSL) 78 MHz 20 dB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | MGM240P |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Output Power: | 20 dBm |
| Interface Type: | I2C USART |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Antenna Connector Type: | RF |
| Dimensions: | 12.9 mm x 15 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.3 |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 (ANT Thread Zigbee) |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Silicon Labs |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
OMB.915.B05F21
Brand:Taoglas

L000320-03
Brand:TE Connectivity

LPTNGPDCG600/71DMN
Brand:Pulse Electronics

MGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

SR43W078
Brand:Antenova

MGM240PA22VNA3R
Brand:Silicon Labs

LC79HALMD
Brand:Quectel

217853-1000
Brand:Molex

M2-JODY-W377-00C
Brand:u-blox

TFX125.A
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






