Manufacturer No:BM71BLES1FC2-0B05BA
Manufacturer:Microchip
Type:Bluetooth Modules
Description:Bluetooth Modules - 802.15.1 New Firmware Rev
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Bluetooth Modules - 802.15.1 |
| Protocol: | Bluetooth 5.0 |
| Class: | Bluetooth Low Energy (BLE) |
| Interface Type: | ADC GPIO I2C SPI UART |
| Output Power: | 0 dBm |
| Data Rate: | - |
| Receiver Sensitivity: | - 90 dBm |
| Frequency: | 2.44 GHz |
| Supply Voltage - Min: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Operating Supply Voltage: | 1.9 V to 3.6 V |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| other: | 171 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
SARA-R422S-01B
Brand:u-blox

NINA-W131-04B
Brand:u-blox

MGM240LA22VIF2R
Brand:Silicon Labs

9260.NGWGII.NV
Brand:Intel

ENW-89858A1KF
Brand:Panasonic

ESP32-S3-WROOM-1-N8
Brand:Espressif Systems

ESP32-S3-WROOM-1U-N16R8
Brand:Espressif Systems

NINA-W106-10B
Brand:u-blox

BGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

XBRR-24ACM
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






