Manufacturer No:RNF-3000-12/4-X-SP
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves HS-TBG 12/4MM CL PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Flame Retardant |
| Color: | Clear |
| Material: | Polyolefin (PO) |
| Length: | 1 m |
| Inside Diameter: | 12 mm |
| Recovered Diameter: | 4 mm |
| Shrink Ratio: | 3:1 |
| Series: | RNF-3000 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Chemical Resistant: | Yes |
| Features: | Flexible |
| Flammability Rating: | Non-Flame Retardant |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Maximum Temperature: | + 135 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Minimum Shrink Temperature: | + 80 C |
| Product: | Tubing |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 150 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Part # Aliases: | 5677944003 |
| Unit Weight: | 0.320640 oz |
HOT
151-04018
Brand:HellermannTyton
DWHF-19/6-0-STK
Brand:TE Connectivity

156-03233
Brand:HellermannTyton

151-03561
Brand:HellermannTyton

EL8072-000
Brand:TE Connectivity

RPS-1K-22-18/2.0-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

APCL86P08
Brand:Amphenol Pcd

TMS-SCE-1/4-2.0-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

ES-CAP-NO.0-O9-0-40MM
Brand:TE Connectivity / Raychem
151-03902
Brand:HellermannTyton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






