Manufacturer No:EL8074-000
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Heat Shrink Tubing and Sleeves
Description:Heat Shrink Tubing & Sleeves HT-CT-50M-3/8-OUT-4 PRICE PER METER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Heat Shrink Tubing & Sleeves |
| RoHS: | Details |
| Type: | Printable Tubing |
| Color: | Yellow |
| Material: | Ribbon |
| Length: | 50 m |
| Inside Diameter: | 9.5 mm |
| Recovered Diameter: | 4.8 mm |
| Shrink Ratio: | 2:1 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity |
| Features: | High Temperature |
| Maximum Operating Temperature: | + 225 C |
| Maximum Temperature: | + 225 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Package Type: | Spool |
| Product: | Heat Shrink Identification Marker Sleeve |
| Product Type: | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
HOTDWHF-12/4-0-SP
Brand:TE Connectivity

STD01W-3
Brand:TE Connectivity

TMS-SCE-1.5K-3/8-2.0-9
Brand:TE Connectivity / AMP

EL7359-000
Brand:TE Connectivity
1SNG603009R0000
Brand:TE Connectivity

DWP-125-1/8-0-STK
Brand:TE Connectivity / Raychem

1610700000
Brand:Weidmuller
1SNG626135R0000
Brand:TE Connectivity

151-04042
Brand:HellermannTyton

QD-2000-3-01-QB48IN-5
Brand:Qualtek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






