Manufacturer No:PCL400103
Manufacturer:Amphenol
Type:Cable Mounts
Description:Cable Mounting & Accessories SZ #103 LDG P-CLAMPS HIGH PERF TRANS LIN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Cable Mounting & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cable Mounts |
| Type: | Clamp |
| Mounting Style: | Screw |
| Material: | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Maximum Bundle Diameter: | 0.436 in |
| Length: | 1.41 in |
| Brand: | Amphenol Pcd |
| Height: | 0.81 in |
| Product: | Cable Clamps |
| Secondary Color: | Green |
| Series: | LDG P-Clamp |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wire & Cable Management |
| Unit Weight: | 0.243259 oz |
HOT
151-04044
Brand:HellermannTyton

1610700000
Brand:Weidmuller
SO96-4-00
Brand:TE Connectivity / Raychem

DWP-125-3/8-0-STK
Brand:TE Connectivity / Raychem

ES2000-NO.1-C1-0-STK
Brand:TE Connectivity / Raychem

RPS-1K-22-18/2.0-4
Brand:TE Connectivity / Raychem

1609860000
Brand:Weidmuller

1609900000
Brand:Weidmuller

EL7359-000
Brand:TE Connectivity
M23053/5-309-0
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






