Manufacturer No:4171800XX-3
Manufacturer:Digital View
Type:Video Modules
Description:Video Modules RM-DN5 MEDIA PLAYER 1 GN CF CBLS NO P/S
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Digital View |
| Product Category: | Video Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Video Modules |
| Product: | Digital Video & Audio Players |
| Video Format Supported: | H.264 MPEG1/2/4 |
| Display Resolution - Pixels: | 1920 x 1080 |
| Brand: | Digital View |
| Description/Function: | Networkable HD media player board |
| Dimensions: | 217 mm x 148 mm x 52 mm |
| Interface Type: | Audio DVI HDMI RS-232 S-Video USB VGA YPbPr |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Number of frames per second: | 60 fps |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOTGFX-NG730L16-5C1
Brand:Advantech

B127F-1A1-MM-HH
Brand:Tripp Lite
GFX-NG730L16-5C
Brand:Advantech

B127-100-H-SR
Brand:Tripp Lite
AGS-TESLA-K20-P
Brand:Advantech
GFX-NG750TIL16-5C
Brand:Advantech
GFX-AR560F16-5A
Brand:Advantech

uVGA-III
Brand:4D Systems

B024-DPU08
Brand:Tripp Lite

VEGA-2000M-XS0E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






