Manufacturer No:VEGA-6301E3-3EAE
Manufacturer:Advantech
Type:
Description:Video Modules VEGA-6301 w/ Skylake i3-6100E
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Video Modules |
| Product: | Video Encoder Cards |
| Video Format Supported: | 4K H.265 |
| Display Resolution - Pixels: | 3840 x 2160 |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 214 mm x 42.8 mm x 289.7 mm |
| Installed RAM: | 8 GB |
| Interface Type: | Audio Ethernet HDMI SDI USB |
| Memory Type: | DDR3 |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Number of frames per second: | 60 fps |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Processor Type: | Core i3-6100E |
| Series: | VEGA-6301 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOTGFX-AR560F16-5A
Brand:Advantech
SKY-TESL-V100-P
Brand:Advantech

HSRC-301E-R10
Brand:IEI
96VG-2G-PE-MA1
Brand:Advantech

B119-002-UHD
Brand:Tripp Lite
AGS-TESLA-K20-P
Brand:Advantech
96VG-NG730F16-3A
Brand:Advantech
96VG-NR3090F16-6L
Brand:Advantech

DVP-7035HE
Brand:Advantech

B310-701-4K
Brand:Tripp Lite
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






