Manufacturer No:uVGA-III
Manufacturer:4D Systems
Type:Graphics Cards
Description:Video Modules Tiny VGA Graph Cont for QVGA/VGA/WVGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Video Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Graphics Cards |
| Product: | VGA Cards |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Brand: | 4D Systems |
| Description/Function: | Compact and cost effective VGA Graphics Engine |
| Dimensions: | 63 mm x 39 mm x 21.5 mm |
| Interface Type: | GPIO I2C MicroSD UART |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Processor Type: | PICASO |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 0.388014 oz |
HOT
uVGA-III
Brand:4D Systems

DVP-7642E
Brand:Advantech

B119-002-UHD
Brand:Tripp Lite
96VG-NR3070F16-6L
Brand:Advantech
96VG-512M-P-EV
Brand:Advantech

PCIe-U308
Brand:ADLINK Technology
SKY-TESL-V100-32P
Brand:Advantech
GFX-AE8860F16-5J1
Brand:Advantech
SKY-QUAD-RTX6000-B
Brand:Advantech

B127F-1A1-SM-DD
Brand:Tripp Lite
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






