Manufacturer No:TMOV20RP275M
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors THERMALLY PROTECTED VARISTOR 20MM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | iTMOV |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 275 VAC |
| Voltage Rating DC: | 350 VDC |
| Varistor Voltage: | 473 V |
| Clamping Voltage: | 710 V |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 10 kA |
| Surge Energy Rating: | 190 J |
| Capacitance: | 900 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Varistors |
| Tradename: | iTMOV |
| Unit Weight: | 0.176211 oz |
HOT
ZV11K0603300NIR1
Brand:Bourns
TMOV20RP275M
Brand:Littelfuse
TMOV20RP320E
Brand:Littelfuse

IsoM5-510-R-L2
Brand:Bourns

IsoM3-175-R-L2
Brand:Bourns

V33MLA1206NH
Brand:Littelfuse

B72310S0511K101
Brand:EPCOS / TDK

B72314S0271K101
Brand:EPCOS / TDK

ZV20K2220122NIR1
Brand:Bourns

TMOV14RP300E
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






