Manufacturer No:NTCLE428E3473H400A
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors 47Kohms 3% 4090K/1.5% 40mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCLE428 |
| B Parameter: | 4090 K |
| Resistance: | 47 kOhms |
| Power Rating: | 100 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 3 mm |
| Length: | 40 mm |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 1.5 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Lead Diameter: | 0.85 mm |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
B57464S0259M000
Brand:EPCOS / TDK
44011RC
Brand:Measurement Specialties

MF-PSHT050KX-2
Brand:Bourns

MF-LSMF200X-2
Brand:Bourns

B58703M1103A002
Brand:EPCOS / TDK
B57550K0104A001
Brand:EPCOS / TDK

NTCS0402E3103GL1T
Brand:Vishay / BC Components
MF-USML700/6-2
Brand:Bourns

NTCLE428E3103H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE413E2502H400A
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






