Manufacturer No:NTCGP3UH503HCZCCA
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors 50kOhm 3% Lug Term B25/50:3950K+-3%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCGP |
| B Parameter: | 3950 K |
| Resistance: | 50 kOhms |
| Power Rating: | 24 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | Ring Lug |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 4.2 mm |
| Length: | 400 mm |
| Width: | 7 mm |
| Height: | 16 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 3 % |
| Beta Value: | B25/50 |
| Brand: | TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NPPSH103F3T1NA001 REV A
Brand:Littelfuse

B59252J0140B020
Brand:EPCOS / TDK

B57621C5103J62
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE413E2472H400A
Brand:Vishay / BC Components

B57364S0300M000
Brand:EPCOS / TDK

NTCDP3LG111XXHBEA
Brand:TDK

NKA103C1B1
Brand:Amphenol Advanced Sensors

GA10K4D25
Brand:Measurement Specialties

MF-PSML110/6-2
Brand:Bourns

NTCLE428E3472H400A
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






