Manufacturer No:NTCRP3VG332JDGBEA
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors 3.3kOhm 5% PPS Resin B0/100:3970K+-2%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCRP |
| B Parameter: | 3970 K |
| Resistance: | 3.3 kOhms |
| Power Rating: | 15.2 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | - |
| Length: | 300 mm |
| Width: | 4.5 mm |
| Height: | 3 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 2 % |
| Brand: | TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.252297 oz |
HOT
GA10K4D25
Brand:Measurement Specialties

NTCLE413E2502H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE428E3502H400A
Brand:Vishay / BC Components
44011RC
Brand:Measurement Specialties

NTCLE428E3472H400A
Brand:Vishay / BC Components

B57464S0259M000
Brand:EPCOS / TDK

MF-LSMF200X-2
Brand:Bourns

NTCGP3UH503HCZCCA
Brand:TDK

NTCLE400E3104HA
Brand:Vishay / BC Components

MF-LSMF125X-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






