Manufacturer No:GA10K3A1B
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors THERMISTOR RADIAL +/- .2C10K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| B Parameter: | 3976 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 0.2 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 2.4 mm |
| Length: | 76 mm |
| Width: | 2.4 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 3 oz |
HOT
NTCLE300E3302SBA
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE428E3473H400A
Brand:Vishay / BC Components

B57364S0300M000
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE413E2502H400A
Brand:Vishay / BC Components

ICL-28R
Brand:MEAN WELL

MF-USHT016KX-2
Brand:Bourns

B57621C5103J62
Brand:EPCOS / TDK

B57045K0103A002
Brand:EPCOS / TDK

NTCDP3LG111XXHBEA
Brand:TDK

MF-LSMF200X-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






