Manufacturer No:NTCS0402E3103GL1T
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:NTC Thermistors 10Kohms 2% AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | NTC Thermistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCS0402E3 |
| B Parameter: | 3490 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 70 mW |
| Tolerance: | 2 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| B Tolerance: | 3 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
PTCEL13R102SBE
Brand:Vishay / BC Components
B57550K0104A001
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE413E2502H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE201E3103SBA
Brand:Vishay / BC Components

CTTS-203856-S02
Brand:Amphenol Advanced Sensors
B57861E0103A010
Brand:EPCOS / TDK

B57621C5103J62
Brand:EPCOS / TDK

MF-LSMF125X-2
Brand:Bourns

B57524K0104A005
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE400E3473HA
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






