Manufacturer No:321275
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals RING TONGUE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Screw Terminals |
| Type: | Right Angle Ring |
| Wire Gauge Max: | 4 AWG |
| Stud / Tab Size: | 6.35 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Screw |
| Gender: | Female |
| Insulation: | Not Insulated |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper |
| Series: | SOLISTRAND |
| Tradename: | SOLISTRAND |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Length: | 19.58 mm |
| Material: | Copper |
| Maximum Bundle Diameter: | 7.11 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 170 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Terminals |
| Wire Gauge: | 4 AWG |
| Unit Weight: | 0.298488 oz |
HOT
2-34123-1
Brand:TE Connectivity

1-2141859-1
Brand:TE Connectivity

696422-4
Brand:TE Connectivity

216946-5011
Brand:Molex

2-520181-4
Brand:TE Connectivity / AMP

216946-5112
Brand:Molex

2366517-4
Brand:TE Connectivity

7460719
Brand:Wurth Elektronik

5-963860-1
Brand:TE Connectivity

1-962915-1 (Loose Piece)
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






