Manufacturer No:33461
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Terminals
Description:Terminals RING TONGUE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Terminals |
| RoHS: | Details |
| Product: | Screw Terminals |
| Type: | Ring |
| Wire Gauge Max: | 8 AWG |
| Stud / Tab Size: | 6.35 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Screw |
| Gender: | Female |
| Insulation: | Not Insulated |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper |
| Series: | SOLISTRAND |
| Tradename: | SOLISTRAND |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity |
| Insulation Material: | Not Insulated |
| Material: | Copper |
| Maximum Bundle Diameter: | 4.37 mm |
| Product Type: | Terminals |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Terminals |
| Wire Gauge: | 8 AWG |
| Unit Weight: | 0.128221 oz |
HOT
19038-0006
Brand:Molex

2317017-2
Brand:TE Connectivity

74611124
Brand:Wurth Elektronik

2379911-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2376579-2
Brand:TE Connectivity

105417-0332
Brand:Molex

5-963860-1
Brand:TE Connectivity

2-520102-1
Brand:TE Connectivity / AMP

9-520276-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1016661
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






