Manufacturer No:8000078333
Manufacturer:Weidmuller
Type:Pluggable Terminal Blocks
Description:Pluggable Terminal Blocks MPS 7S/07 S TN B B
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Pluggable Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Number of Positions: | 7 Position |
| Pitch: | 7.5 mm |
| Connection Method: | Plug-in |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Current Rating: | 34.6 A |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Wire Gauge Min: | 20 AWG |
| Wire Gauge Max: | 12 AWG |
| Series: | Omnimate 4.0 MPS |
| Brand: | Weidmuller |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Height: | 15.5 mm |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Length: | 34.95 mm |
| Product Type: | Pluggable Terminal Blocks |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Tradename: | Omnimate |
| Width: | 50.8 mm |
HOT2847590000
Brand:Weidmuller

1SNA115490R1300
Brand:TE Connectivity / Entrelec
8000072509
Brand:Weidmuller

1SNA165114R1700
Brand:TE Connectivity

1SNA115126R0100
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1SNA115986R0000
Brand:TE Connectivity / Entrelec
2847470000
Brand:Weidmuller

2817980000
Brand:Weidmuller
1SNA115206R2200
Brand:TE Connectivity / Entrelec
8000078347
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






