Manufacturer No:1333817
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Pluggable Terminal Blocks
Description:Pluggable Terminal Blocks LPTA 16/ 2-100-ZB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Pluggable Terminal Blocks |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Pitch: | 10 mm |
| Connection Method: | Push-In |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Current Rating: | 76 A |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Color: | Green |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 45.8 mm |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Length: | 21.9 mm |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Product Type: | Pluggable Terminal Blocks |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Terminal Blocks |
| Width: | 37.4 mm |
HOT8000078331
Brand:Weidmuller

1154818
Brand:Phoenix Contact
2753960000
Brand:Weidmuller

1326583
Brand:Phoenix Contact
2847490000
Brand:Weidmuller
8000072497
Brand:Weidmuller

2710460000
Brand:Weidmuller

1SNA165488R2700
Brand:TE Connectivity / Entrelec

1SNA115686R1300
Brand:TE Connectivity / Entrelec

2388553-4
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






