Manufacturer No:SDS001RULC
Manufacturer:C&K Switches
Type:Detector Switches
Description:Detector Switches SWITCH DETECT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | C&K Switches |
| Product Category: | Detector Switches |
| RoHS: | Details |
| Operation Direction: | Right |
| Operating Force: | 75 g |
| ON Travel: | 2 mm |
| Current Rating: | 100 mA |
| Voltage Rating DC: | 12 VDC |
| Length: | 5.7 mm |
| Width: | 5 mm |
| Height: | 2 mm |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | C&K |
| Illuminated: | Non-Illuminated |
| Illumination Color: | - |
| Lamp Type: | - |
| Life: | 50000 Cycle |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Detector Switches |
| Series: | SDS |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Switches |
HOT
3-140-093
Brand:Schurter
MRSSV1DC10SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

D2GW-AL63H
Brand:Omron Electronics
MRSSV0DC10SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

D2GW-SC6L3M
Brand:Omron Electronics

09-400009.1S0001
Brand:EAO
MRSSV0DC16SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
MRSSV0DR10SMJTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

TL1017AABF260QG
Brand:E-Switch

MRSSV0DC10SMGWTR
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






