Manufacturer No:DS230S-48DC
Manufacturer:Citel
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:Surge Suppressors Din Rail DC Power Surge Suppressor 48Vdc 30kA 8/20us
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DS230S |
| Mounting Style: | DIN Rails |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | DC Power |
| For Use With: | Communication Equipment |
| Voltage Rating: | 48 VDC |
| Current Rating: | 30 kA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Citel |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 67 mm |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 18 mm |
| Part # Aliases: | 390411 |
| Unit Weight: | 4.373971 oz |
HOT
1191886
Brand:Phoenix Contact

LT4356MPS-2#PBF
Brand:Analog Devices

LS05006VPQ33
Brand:Littelfuse

DS74US-277Y/G
Brand:Citel

LP-GTR-NFF-23
Brand:Amphenol Times Microwave Systems

DS230S-75DC
Brand:Citel

M50-120T-A
Brand:Citel

P8AX09-T-FF
Brand:Citel

DS72US-230S/G
Brand:Citel

1250A-1S-400
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






