Manufacturer No:851617034001
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors WCAP-SISC Supercapacitors (EDLC)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | WCAP-SISC |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Snap In |
| Capacitance: | 350 F |
| Voltage Rating DC: | 2.7 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 3.5 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Orientation: | Vertical |
| Height: | 55.4 mm |
| Diameter: | 35 mm |
| Life: | 500000 Cycle |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Leakage Current: | 1.5 mA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 144 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | EDLCs |
| Unit Weight: | 2.292808 oz |
HOT
SCCV40E506SRB
Brand:KYOCERA AVX

DSM154Q030W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

FYL0H223ZF
Brand:KEMET

DSM255Q018W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

851617031001
Brand:Wurth Elektronik
SCCV60B107SRBQ
Brand:KYOCERA AVX

SCCS25E705PRB
Brand:KYOCERA AVX

MAL222551002E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMQ14C474MRTA0
Brand:KYOCERA AVX
FMR0H473ZF
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






