Manufacturer No:1014498
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Solar Connectors / Photovoltaic Connectors
Description:Solar Connectors / Photovoltaic Connectors PRC 3-FC-MS6 8-21
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Solar Connectors / Photovoltaic Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Solar Connectors |
| Mounting Style: | Cable |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Contact Material: | Copper |
| Current Rating: | 35 A |
| Gender: | Male |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Number of Positions: | 3 Position |
| Product Type: | Solar Connectors / Photovoltaic Connectors |
| Series: | PRC 3 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Solar Connectors / Photovoltaic Connectors |
| Voltage Rating: | 690 V |
| Unit Weight: | 3.248732 oz |
HOT
1987559-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1-1987559-2
Brand:TE Connectivity / AMP

H4SFC8DM
Brand:Amphenol Industrial

H4SMC4DMS
Brand:Amphenol Industrial

2-2270024-1
Brand:TE Connectivity

H4SFC2DM
Brand:Amphenol Industrial

1704925
Brand:Phoenix Contact

1704928
Brand:Phoenix Contact

1014498
Brand:Phoenix Contact

1410661
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






