Manufacturer No:SYPS-2-52HP+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning PWR SPLTR CMBD / SM / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Splitter Filter Modules |
| Frequency: | 275 MHz |
| Frequency Range: | 10 MHz to 540 MHz |
| Bandwidth: | 530 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 11 mm x 17.53 mm x 10.54 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Series: | SYPS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.5 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | 2-Way |
HOT
BFHK-6251+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-1252+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-3142+
Brand:Mini-Circuits

LFCG-3700+
Brand:Mini-Circuits

QPQ4900TR7
Brand:Qorvo
BFCQ-1892+
Brand:Mini-Circuits

XLF-123+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-1982+
Brand:Mini-Circuits
ZN4PD1-63HP-S+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-2492+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






