Manufacturer No:SEK001
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensor Development Tools
Description:Pressure Sensor Development Tools Sensor Evaluation Kit for HSCSSCRSC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Pressure Sensor Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Kits |
| Type: | Pressure Sensor |
| Tool Is For Evaluation Of: | HSC RSC SSC Series |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Brand: | Honeywell |
| Dimensions: | 68.5 mm x 53.3 mm |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Product Type: | Pressure Sensor Development Tools |
| Series: | RSC |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Tradename: | TruStability |
| Unit Weight: | 1.544382 oz |
HOT
SEK-LD20-2600B
Brand:Sensirion

SEN-21222
Brand:SparkFun

FPA-4.A/TXA-V1A
Brand:FRAMOS

SCHA63T-K03-PCB
Brand:Murata Electronics

SEK-SDP31
Brand:Sensirion

SEK-SCD41-Sensor
Brand:Sensirion

SEN-18768
Brand:SparkFun

IQS211BEV02-S
Brand:Azoteq

SHIELD60ATR24ES01TOBO1
Brand:Infineon Technologies

SEN-19096
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






