Manufacturer No:ATECC508A-SSHCZ-T
Manufacturer:Microchip
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs ECDH/ECC 10Kb 8ld SOIC SWI T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 72 bit |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Data Rate: | 1 Mb/s |
| Maximum Clock Frequency: | 1 MHz |
| Memory Type: | EEPROM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| Series: | ATECC508A |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 16 mA |
| Type: | Network Controller & Processor |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOT
SE050E2HQ1/Z01Z3Z
Brand:NXP Semiconductors

AT97SC3205T-G3M4C-00
Brand:Microchip Technology

DS28C16Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

IPL-CHP
Brand:Design Gateway

AT97SC3205T-H3M4C00B
Brand:Microchip Technology

AT97SC3205-X3A12-10
Brand:Microchip Technology

ATECC608A-SSHDA-B
Brand:Microchip Technology

ATECC608A-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology

DS2401+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ATECC508A-MAHCZ-T
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






