Manufacturer No:ATECC608B-SSHCZ-B
Manufacturer:Microchip
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs ECC/ECDH SWI SOIC Bulk
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Interface Type: | I2C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 1 mA |
| Type: | Secure Element |
HOT
SLM9670AQ20FW1311XTMA1
Brand:Infineon Technologies

SE050A1HQ1/Z01SGZ
Brand:NXP Semiconductors

DS28E25+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ATSHA204A-MAHCZ-T
Brand:Microchip Technology

ATECC608B-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology

ATECC608B-MAHDA-T
Brand:Microchip Technology

ATECC608A-MAHCZ-S
Brand:Microchip Technology

ATECC608A-MAHCZ-T
Brand:Microchip Technology

DS28CM00R-A00+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ATECC508A-SSHAW-T
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






