Manufacturer No:DS28E10R+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs 1-W PROTECT 192B EPROM W/SHA1SOT23
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 64 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Data Rate: | 125 kb/s |
| Memory Type: | EPROM |
| Operating Supply Current: | 30 uA |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| Series: | DS28E10 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 30 uA |
| Type: | 1-Wire SHA-1 Authenticator |
| Part # Aliases: | DS28E10R |
| Unit Weight: | 0.003951 oz |
HOT
DS2401P+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SE050E2HQ1/Z01Z3Z
Brand:NXP Semiconductors

ATECC608B-MAHDA-T
Brand:Microchip Technology

ATECC608B-MAVDA-S
Brand:Microchip Technology

DS28C16Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX66250ESA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SLB9670VQ20FW785XTMA1
Brand:Infineon Technologies

ATSHA204A-MAHCZ-T
Brand:Microchip Technology

SHA105-MAVDA-T
Brand:Microchip Technology

IPL-CHP1.8V
Brand:Design Gateway
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






