Manufacturer No:ATECC608B-MAVDA-T
Manufacturer:Microchip
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs ECC/ECDH 100C extended temp I2C 15K reel UDFN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Interface Type: | I2C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Microchip Technology |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Supply Current - Max: | 1 mA |
| Type: | Secure Element |
HOT
ATECC508A-MAHDA-T
Brand:Microchip Technology

SE050A1HQ1/Z01SGZ
Brand:NXP Semiconductors

ATECC608B-RBHCZ-T
Brand:Microchip Technology

ATSHA204A-STUCZ-T
Brand:Microchip Technology

DS1990A-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS2401Z+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28E35P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SHA104-MAVDA-T
Brand:Microchip Technology

ATECC508A-SSHDA-B
Brand:Microchip Technology

SE050C2HQ1/Z01SDZ
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






