Manufacturer No:SLB9670VQ20FW785XTMA1
Manufacturer:Infineon
Type:Security ICs / Authentication ICs
Description:Security ICs / Authentication ICs TPM SLB9670 is the latest product featuring a fully TCG TPM 2.0 standard compliant module with a SPI interface.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Security ICs / Authentication ICs |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-32 |
| Interface Type: | SPI |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Maximum Clock Frequency: | 43 MHz |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Product Type: | Security ICs / Authentication ICs |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Security ICs / Authentication ICs |
| Part # Aliases: | SLB 9670VQ2.0 FW7.85 SP005344023 |
| Unit Weight: | 0.002424 oz |
HOT
ATECC608B-MAHDA-T
Brand:Microchip Technology

DS28E36BQ+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT97SC3205-H3M4500B
Brand:Microchip Technology

AT97SC3205T-U3A1C-20
Brand:Microchip Technology

DS2411R+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS28C36BQ+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ECC204-SSVCZ-T
Brand:Microchip Technology

ST33HTPH2032AHD1
Brand:STMicroelectronics
A5000R2HQ1/Z016UZ
Brand:NXP Semiconductors

ST33HTPH2X32AHD8
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






