Manufacturer No:CY62167DV30LL-55ZXI
Manufacturer:Infineon
Type:SRAM
Description:SRAM 16Mb 3V 55ns 1M x 16 LP SRAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 16 Mbit |
| Organization: | 1 M x 16 |
| Access Time: | 55 ns |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.2 V |
| Supply Current - Max: | 30 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-48 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 18.4 mm |
| Memory Type: | Volatile |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Ports: | 1 |
| Product Type: | SRAM |
| Series: | CY62167DV30LL |
| other: | 960 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | MoBL |
| Type: | Asynchronous |
| Width: | 12 mm |
| Unit Weight: | 0.077179 oz |
HOT
23LCV1024T-I/ST
Brand:Microchip Technology

RMWV6416AGSD-5S2#AA0
Brand:Renesas Electronics

CY7C1413KV18-250BZXI
Brand:Infineon Technologies

CY7C1019DV33-10VXI
Brand:Infineon Technologies

R1LP5256ESA-5SI#B1
Brand:Renesas Electronics

CY62167G30-45ZXI
Brand:Infineon Technologies

IS61C5128AS-25HLI
Brand:ISSI

GS82583ET36GK-675I
Brand:GSI Technology

IS66WV51216EBLL-70BLI
Brand:ISSI

GS882Z36CGD-200I
Brand:GSI Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






