Manufacturer No:CY7C1413KV18-250BZXI
Manufacturer:Infineon
Type:SRAM
Description:SRAM 36MB (2Mx18) 1.8v 250MHz QDR II SRAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 36 Mbit |
| Organization: | 2 M x 18 |
| Maximum Clock Frequency: | 250 MHz |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 470 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-165 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Memory Type: | QDR |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| Series: | CY7C1413KV18 |
| other: | 272 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Synchronous |
HOT
23K256-I/ST
Brand:Microchip Technology

RMLV0408EGSP-4S2#CA1
Brand:Renesas Electronics

GS882Z36CGD-200I
Brand:GSI Technology

CY62146ESL-45ZSXIT
Brand:Infineon Technologies

71V416L12BEGI8
Brand:Renesas Electronics

23K256-E/P
Brand:Microchip Technology

23K256T-I/ST
Brand:Microchip Technology

CY62128EV30LL-45SXIT
Brand:Infineon Technologies

CY7C2263KV18-550BZXI
Brand:Infineon Technologies

CY62137FV30LL-45ZSXI
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






