Manufacturer No:RF5025-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PICO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 500 mA |
| Maximum Voltage: | 16 VDC |
| Trip Current: | 1.7 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 1.6 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Littelfuse |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
HOT
MF-RX185/72-0-14
Brand:Bourns

MF-MSMF110/16-2
Brand:Bourns

ASMDC030F-2
Brand:Littelfuse

0603L003/36YR
Brand:Littelfuse

NIS5132MN1TXG
Brand:onsemi

MF-ASML010/6-2
Brand:Bourns

MF-LSMF330/12X-2
Brand:Bourns

0ZCJ0035AF2E
Brand:Bel Fuse

MF-FSML050/8-2
Brand:Bourns

MF-RX135/72-2-14
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






