Manufacturer No:TSP-REM360
Manufacturer:TRACO Power
Type:Redundancy Modules
Description:Redundancy Modules Product Type: AC/DC; Package Style: DIN-rail; Output Power (W): 360; Input Voltage: 2x 24VDC; Output 1 (Vdc): 24-27VDC; Output 2 (Vdc): N/A; Output 3 (Vdc): N/A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TRACO Power |
| Product Category: | Redundancy Modules |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 360 W |
| Input Voltage: | 24 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 15 A |
| Industry: | Industrial |
| Length: | 165 mm |
| Height: | 125 mm |
| Series: | TSP |
| Brand: | TRACO Power |
| Output Current-Channel 3: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Redundancy Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Redundancy Modules |
HOT0M-STSU250HY3
Brand:Schneider Electric
0M-STEU200K1
Brand:Schneider Electric
0M-STEU600S1
Brand:Schneider Electric

ERDN40-24
Brand:MEAN WELL

2320160
Brand:Phoenix Contact

1065635
Brand:Phoenix Contact

SPM2RM2410
Brand:Carlo Gavazzi

2905489
Brand:Phoenix Contact

1222240000
Brand:Weidmuller
0M-STSU400HZ3
Brand:Schneider Electric
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






