Manufacturer No:2320186
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Redundancy Modules
Description:Redundancy Modules QUINT-ORING/24DC/ 2X20/1X40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Redundancy Modules |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 800 mW |
| Input Voltage: | 18 VDC to 28 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 18 VDC to 28 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 40 A |
| Industry: | Industrial |
| Length: | 125 mm |
| Width: | 38 mm |
| Height: | 130 mm |
| Series: | QUINT-ORING |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Redundancy Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Redundancy Modules |
| Tradename: | QUINT POWER |
| Part # Aliases: | QUINT-ORING/24DC/2X20/1X40 QUINTORING24DC2X201X40 |
| Unit Weight: | 1.660 lbs |
HOT
2868606
Brand:Phoenix Contact
2907719
Brand:Phoenix Contact

2907753
Brand:Phoenix Contact
2907720
Brand:Phoenix Contact
0M-STEU200S0
Brand:Schneider Electric
0M-STEU600K0
Brand:Schneider Electric
0M-STEU400G1APC
Brand:Schneider Electric
0M-STSU250HX4
Brand:Schneider Electric
0M-STSU100HY3
Brand:Schneider Electric

DRR-20A
Brand:Delta Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






