Manufacturer No:ADL8121-EVALZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:RF Development Tools
Description:RF Development Tools ADL8121 Eval Board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | RF Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Boards |
| Type: | RF Amplifier |
| Tool Is For Evaluation Of: | ADL8121 |
| Frequency: | 25 MHz to 12 GHz |
| Brand: | Analog Devices |
| Description/Function: | Evaluating the ADL8121 GaAs pHEMT MMIC Low Noise Amplifier 0.025 GHz to 12 GHz |
| For Use With: | MMIC Low Noise Amplifier |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | RF Development Tools |
| Series: | ADL8121 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOTADL8112-EVALZ
Brand:Analog Devices

ADP-R6801-00B
Brand:u-blox

GPS-19984
Brand:SparkFun

KG100S-PK6130A
Brand:Silicon Labs

MIKROE-5236
Brand:Mikroe
QPL1163EVB-01
Brand:Qorvo

BG22-PK6022A
Brand:Silicon Labs

xG23-RB4210A
Brand:Silicon Labs
ADRF5141-EVALZ
Brand:Analog Devices
xG12-DK4166C
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






