Manufacturer No:PWR-6LRMS-RC
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Test Equipment
Description:RF Test Equipment PWR SENS USB/ETH ROHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Test Equipment |
| RoHS: | Details |
| Equipment Type: | RF Power Sensors |
| Frequency Range: | 50 MHz to 6 GHz |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Cable Type: | RJ45 Plug USB Type A Plug |
| Height - in: | 1.08 in |
| Height - mm: | 27.4 mm |
| Length - in: | 4.95 in |
| Length - mm: | 125.7 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | RF Test Equipment |
| Series: | PWR |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Test Equipment |
| Width - in: | 1.74 in |
| Width - mm: | 44.2 mm |
HOT
L2067XA
Brand:Keysight

L2065XA
Brand:Keysight

P9374B/001
Brand:Keysight

L2062XA
Brand:Keysight

E9323A
Brand:Keysight

U8487A
Brand:Keysight
6002-410-024
Brand:Digilent

RFP3040
Brand:B&K Precision

PWR-6LRMS-RC
Brand:Mini-Circuits

L2057XA
Brand:Keysight
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






