Manufacturer No:AWR6843ARBGALPQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:RF System on a Chip - SoC
Description:RF System on a Chip - SoC Single-chip 60-GHz to 64-GHz automotive radar sensor integrating antenna on package DSP and MCU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | RF System on a Chip - SoC |
| RoHS: | Details |
| Type: | Radar |
| Core: | ARM Cortex R4F C674x |
| Operating Frequency: | 60 GHz to 64 GHz |
| Program Memory Size: | 512 kB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | FCBGA-180 |
| Packaging: | Tray |
| ADC Resolution: | 12 bit |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | AWR6843ISK |
| Height: | 1 mm |
| Interface Type: | GPIO I2C SPI UART USB |
| Length: | 15 mm |
| Maximum Clock Frequency: | 200 MHz 600 MHz |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Number of ADC Channels: | 6 Channel |
| Number of I/Os: | 48 I/O |
| Product Type: | RF System on a Chip - SoC |
| Program Memory Type: | RAM |
| Series: | AWR6843AOP |
| other: | 126 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Width: | 15 mm |
HOT
nRF52840-CKAA-F-R7
Brand:Nordic Semiconductor
ESP8684H2
Brand:Espressif Systems

EFR32BG13P732F512GM48-D
Brand:Silicon Labs

EFR32MG24B010F1536IM40-B
Brand:Silicon Labs

CC3100R11MRGC
Brand:Texas Instruments

AWR1843ABGABLRQ1
Brand:Texas Instruments

EFR32BG24A020F1024IM40-B
Brand:Silicon Labs

ESP32-PICO-V3
Brand:Espressif Systems

EFR32BG24B220F1024IM48-B
Brand:Silicon Labs

EFR32BG22C222F352GN32-C
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






