Manufacturer No:IWR6843ARQGALPR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:RF System on a Chip - SoC
Description:RF System on a Chip - SoC Single-chip 60-GHz to 64-GHz intelligent mmWave sensor with integrated antenna on package (AoP)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | RF System on a Chip - SoC |
| RoHS: | Details |
| Type: | Radar |
| Core: | ARM Cortex R4F C674x |
| Operating Frequency: | 60 GHz to 64 GHz |
| Maximum Data Rate: | 900 Mbps |
| Output Power: | 12 dBm |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.32 V |
| Program Memory Size: | 1.75 MB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | FCBGA-180 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| ADC Resolution: | 12 bit |
| Brand: | Texas Instruments |
| Data RAM Size: | 1.75 MB |
| Data RAM Type: | SRAM |
| Development Kit: | IWR6843AOPEVM |
| Height: | 0.95 mm |
| Interface Type: | CAN GPIO I2C I2S SDIO SPI UART |
| Length: | 14.9 mm |
| Maximum Clock Frequency: | 64 GHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Number of ADC Channels: | 6 Channel |
| Number of I/Os: | 47 I/O |
| Product Type: | RF System on a Chip - SoC |
| Series: | IWR6843AOP |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Width: | 14.9 mm |
HOT
EFR32BG13P732F512GM48-DR
Brand:Silicon Labs

EFR32MG13P632F512GM48-DR
Brand:Silicon Labs

AWR1443FQIGABLQ1
Brand:Texas Instruments

EFR32BG21B020F512IM32-B
Brand:Silicon Labs

EFR32MG24B310F1536IM48-B
Brand:Silicon Labs

CC2541F256RHAR
Brand:Texas Instruments

EFR32FG25A121F1152IM56-B
Brand:Silicon Labs

EFR32FG23A010F512GM48-B
Brand:Silicon Labs

EFR32MG24B210F1536IM48-B
Brand:Silicon Labs

IWR6843ARQGALP
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






