Manufacturer No:ARS10Y12
Manufacturer:Panasonic
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays RS Relay
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Frequency: | 3 GHz |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Isolation: | 60 dB |
| Insertion Loss: | 0.1 dB |
| Series: | ARS |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Coil Resistance: | 720 Ohms |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Impedance: | 75 Ohms |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Relays |
| VSWR: | 1.2 |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOT
HF3 76
Brand:TE Connectivity / P&B

ARS1512
Brand:Panasonic Industrial Devices
712DM4-5
Brand:Teledyne Relays

IM03GR
Brand:TE Connectivity

ARS34A12
Brand:Panasonic Industrial Devices

G6K-2F-RF-DC4.5
Brand:Omron Electronics

ARS14A4H
Brand:Panasonic Industrial Devices

IM42GR
Brand:TE Connectivity / P&B

722-26
Brand:Teledyne Relays

3-1462051-1
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






