Manufacturer No:IM03TS
Manufacturer:TE Connectivity
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 5VDC Non-latching Single coil
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 5 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Series: | IM Relay |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | TE Connectivity / Axicom |
| Coil Current: | 27.93 mA |
| Coil Resistance: | 179 Ohms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Material: | Palladium Ruthenium (PdRu) with Gold Plating |
| Contact Rating: | 1.25 A |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 1-1462037-8 |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
ARA220A12
Brand:Panasonic Industrial Devices

G6K-2F-RF-TR03 DC24
Brand:Omron Electronics

712-5
Brand:Teledyne Relays

722-26
Brand:Teledyne Relays

G6K-2F-RF-DC4.5
Brand:Omron Electronics

ARS14A12
Brand:Panasonic Industrial Devices
G6K-2F-RF-T-TR03 DC24
Brand:Omron Electronics

ARS10Y12
Brand:Panasonic Industrial Devices

IM07GR
Brand:TE Connectivity / P&B

IM46GR
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






