Manufacturer No:IM02GR
Manufacturer:TE Connectivity
Type:High Frequency Relays
Description:RF Relays 140 MW 4.5 V 13
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | RF Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 4.5 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Contact Termination: | Gull Wing Lead |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Series: | IM Relay |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Coil Current: | 31.03 mA |
| Coil Resistance: | 145 Ohms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Material: | Palladium Ruthenium (PdRu) with Gold Plating |
| Contact Rating: | 2 A |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | High Frequency Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 1462037-9 |
| Unit Weight: | 0.027302 oz |
HOTG6K-2F-RF-T DC24
Brand:Omron Electronics
G6K-2F-RF-S-DC4.5
Brand:Omron Electronics

ARS10A24
Brand:Panasonic Industrial Devices
J422-26M
Brand:Teledyne Relays

IMB03CGR
Brand:TE Connectivity

722-26
Brand:Teledyne Relays

IM03DGR
Brand:TE Connectivity / P&B

HF6 93
Brand:TE Connectivity / P&B
G6K-2P-RF DC4.5
Brand:Omron Electronics
G6K-2F-RF-S-DC3
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






