Manufacturer No:901-10786
Manufacturer:Amphenol
Type:RF Connectors / Coaxial Connectors
Description:RF Connectors / Coaxial Connectors RPSMA RA CBL-PLG F/H CRM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | RF Connectors / Coaxial Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Gender: | Jack (Pin) |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum Frequency: | 7 GHz |
| Termination Style: | Crimp |
| Orientation: | Straight |
| Mounting Style: | Cable Mount / Free Hanging |
| Cable Type: | 1.37 mm Micro-Cable |
| Body Material: | Brass |
| Brand: | Amphenol RF |
| Contact Material: | Beryllium Copper |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Termination: | Solder |
| Coupling Mechanism: | Threaded |
| Frequency: | DC to 7 GHz |
| Isolation: | Non-Isolated |
| Mating Cycles: | 500 Cycle |
| Maximum Operating Temperature: | + 165 C |
| Minimum Frequency: | DC |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Product Type: | RF Connectors / Coaxial Connectors |
| Subcategory: | RF Interconnects |
HOT
031-6501-EE
Brand:Amphenol RF

BLK-18W-N+
Brand:Mini-Circuits
SMP-MSSB-PCS-NM
Brand:Amphenol RF

7012-1979
Brand:Amphenol / SV Microwave

095-850-304-012
Brand:Amphenol RF

7032-9728
Brand:Amphenol / SV Microwave

095-850-304M025
Brand:Amphenol RF

7029-3826
Brand:Amphenol / SV Microwave

CON292003-2-G
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
AD-N10PNJ-2
Brand:Amphenol
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






