Manufacturer No:LQW18AN6N2G8ZD
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 6.2 UH 2%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Inductance: | 6.2 nH |
| Maximum DC Current: | 1.9 A |
| Maximum DC Resistance: | 40 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Q Minimum: | 40 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 1.65 mm |
| Width: | 0.99 mm |
| Height: | 0.9 mm |
| Series: | LQW18AN_8Z |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Case Code - in: | 0603 |
| Case Code - mm: | 1608 |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 6.65 GHz |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
HOT
0402DC-47NXJRW
Brand:Coilcraft
0402HPH-R22XJRW
Brand:Coilcraft

0603CS-R15XGRW
Brand:Coilcraft

LQW15CE2R2M10D
Brand:Murata Electronics
LQW18CNR10K0HD
Brand:Murata Electronics

LQW43FT100M0HL
Brand:Murata Electronics

LQW18CA32NJ00D
Brand:Murata Electronics

B82422A1223K100
Brand:EPCOS / TDK
LQW18CN33NJ0HD
Brand:Murata Electronics

LQW15CE3R3M10D
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






