Manufacturer No:LQW18CNR10K0HD
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 100nH 1000mA AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wirewound |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | 10 % |
| Maximum DC Current: | 1 A |
| Maximum DC Resistance: | 100 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | LCQW18CN |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Case Code - in: | 0603 |
| Case Code - mm: | 1608 |
| Product: | Chip Inductor |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 1.26 GHz |
| other: | 4000 |
HOTLQW18CNR65J0HD
Brand:Murata Electronics
0402CS-6N8XGRW
Brand:Coilcraft

LQG15WZ7N3G02D
Brand:Murata Electronics

0603CS-1N8XJRW
Brand:Coilcraft

LQW18CA32NJ00D
Brand:Murata Electronics

LQP02HQ2N4W02L
Brand:Murata Electronics
0402HPH-56NXGRW
Brand:Coilcraft
0603LS-181XJRC
Brand:Coilcraft

0603CS-R15XGRW
Brand:Coilcraft
LQW18CNR10K0HD
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






