Manufacturer No:LQW15CE2R2M10D
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 2.2 UH 20%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0402 (1006 metric) |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 2.2 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 300 mA |
| Maximum DC Resistance: | 1.8 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.6 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Series: | LQW15CE_10 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1006 |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 100 MHz |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
HOT0603LS-241XJRC
Brand:Coilcraft

LQW18AS82NG0CD
Brand:Murata Electronics
0603LS-181XJRC
Brand:Coilcraft

LQW15AW68NG80D
Brand:Murata Electronics
B82498B1332J000
Brand:EPCOS / TDK
0402CS-5N6XGRW
Brand:Coilcraft
0402CS-39NXGRW
Brand:Coilcraft

1008LS-103XJRC
Brand:Coilcraft

LQW43FT100M0HL
Brand:Murata Electronics

LQH44PN680MPRL
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






