Manufacturer No:LQP02HQ2N4W02L
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Thin Film |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 2.4 nH |
| Tolerance: | 0.05 nH |
| Maximum DC Current: | 500 mA |
| Maximum DC Resistance: | 200 mOhms |
| Saturation Current: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Q Minimum: | 14 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 0.4 mm |
| Width: | 0.2 mm |
| Height: | 0.3 mm |
| Diameter: | - |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | LQP |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 11.5 GHz |
| other: | 30000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination: | Standard |
| Part # Aliases: | EKDMGN09-KIT |
| Unit Weight: | 0.000003 oz |
HOT0402CS-40NXGRW
Brand:Coilcraft
LQW18CNR39J0HD
Brand:Murata Electronics

LQP03HQ47NH02D
Brand:Murata Electronics
0402HP-3N6XGRW
Brand:Coilcraft
LQW18CN15NJ0HD
Brand:Murata Electronics

1008CS-102XGRC
Brand:Coilcraft
LQW18CNR16J0HD
Brand:Murata Electronics

LQW15AW68NG80D
Brand:Murata Electronics
0402CS-4N7XGRW
Brand:Coilcraft

B82422A1223K100
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






