Manufacturer No:LQH2HNH101J03L
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 100uH 53mA 5% PWRTRN AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wirewound |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 2.5 mm x 2 mm x 0.5 mm |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 100 uH |
| Tolerance: | 5 % |
| Maximum DC Resistance: | 9 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 2.5 mm |
| Width: | 2 mm |
| Height: | 0.9 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | LQH2HNH_03 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Automotive |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product: | RF Inductors |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 10 MHz |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination: | Standard |
HOT
LQG15WZ82NG02D
Brand:Murata Electronics

LQW15CE1R5M10D
Brand:Murata Electronics

LQP03HQ2N0W02D
Brand:Murata Electronics
0402HP-4N3XGRW
Brand:Coilcraft
0402HP-22NXGRW
Brand:Coilcraft

LQP03HQ47NH02D
Brand:Murata Electronics
LQW18CNR39J0HD
Brand:Murata Electronics
0402CS-8N7XGRW
Brand:Coilcraft
0402HP-12NXJRW
Brand:Coilcraft

0603CS-R15XGRW
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






