Manufacturer No:LQW18CNR16J0HD
Manufacturer:Murata
Type:RF Inductors - Leaded
Description:RF Inductors - SMD 160nH 1000mA AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | RF Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Wirewound |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 160 nH |
| Tolerance: | 5 % |
| Maximum DC Current: | 1 A |
| Maximum DC Resistance: | 100 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | LCQW18CN |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Case Code - in: | 0603 |
| Case Code - mm: | 1608 |
| Product: | Chip Inductor |
| Product Type: | RF Inductors - Leaded |
| Self Resonant Frequency: | 900 MHz |
| other: | 4000 |
HOT0402CS-22NXGRW
Brand:Coilcraft

LQW32FT2R7M0HL
Brand:Murata Electronics
LQW18CN15NJ0HD
Brand:Murata Electronics
0402HP-3N6XGRW
Brand:Coilcraft

LQH2HNH8R2J03L
Brand:Murata Electronics
B82498B1332J000
Brand:EPCOS / TDK

LQP02HQ2N4W02L
Brand:Murata Electronics

LQH44PH100MPRL
Brand:Murata Electronics

0603CS-1N8XJRW
Brand:Coilcraft
LQW18CN4N9D0HD
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






