Manufacturer No:200B153KW50XTV
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors 50V 0.015uF Tol 10% Las Mkg Vertical
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Capacitors |
| Series: | 200B |
| Capacitance: | 0.015 uF |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Case Code - in: | 1111 |
| Case Code - mm: | 2828 |
| Package / Case: | 1111 (2828 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2.79 mm |
| Width: | 2.79 mm |
| Height: | 2.59 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Product: | RF/Microwave Multilayer Capacitors (MLC) |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Ceramic Multilayer Capacitors |
HOT
600S100JT250T
Brand:KYOCERA AVX

100B102JT50XC100
Brand:KYOCERA AVX

939114733510
Brand:Murata Electronics

600S6R8AT250XT
Brand:KYOCERA AVX

100E100GMS3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX

100B330JTN500XC100
Brand:KYOCERA AVX

935146837522-T3T
Brand:Murata Electronics

700E150JT3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX

700C101JT2500XJ36
Brand:KYOCERA AVX

935154831510-T3T
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






