Manufacturer No:600S6R8AT250XT
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Silicon RF Capacitors / Thin Film
Description:RF Capacitors 6.8PF 250V .05PF 0603
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 600S |
| Capacitance: | 6.8 pF |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Tolerance: | 0.05 pF |
| Temperature Coefficient: | 0 PPM / C 30 PPM / C |
| Case Code - in: | 0603 |
| Case Code - mm: | 1608 |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.81 mm |
| Height: | 0.89 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Product: | RF/Microwave Multilayer Capacitors (MLC) |
| Product Type: | Silicon RF Capacitors / Thin Film |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Ultra Low ESR High Q NP0 RF and Microwave Capacitor |
| Part # Aliases: | 600S6R8AT250XT\500 |
HOT
600S5R6BT250T
Brand:KYOCERA AVX

700A331JW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

700A390JT150XC100
Brand:KYOCERA AVX

700A5R6CT150XC100
Brand:KYOCERA AVX

935146521410
Brand:Murata Electronics

700A2R4CW150XC100
Brand:KYOCERA AVX

100E1R0BW3600XJ24
Brand:KYOCERA AVX

700A9R1BT150XC100
Brand:KYOCERA AVX

939114722410
Brand:Murata Electronics

100E331JRN3600XJ16
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






